Մրցույթ. Հանրային իրազեկման նյութերի պատրաստում և տարածում
«Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» ծրագիրը մեկնարկել է 2022 թվականի փետրվարի 1-ից: Չորս տարի տևողությամբ ծրագիրը իրականացվում է ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ` Նիդերլանդների հելսինկյան կոմիտեի, «Միջազգային բանտային բարեփոխումներ» կազմակերպության, «Սոցիալական արդարություն» ՀԿ-ի և «Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ» ՀԿ-ի կոնսորցիումի կողմից: Նպատակն է խթանել քաղաքացիական հասարակության, լրագրողների, ուսանողների, կրթական հաստատությունների և հանրության դերը արդարադատության ոլորտի բարեփոխումներում:
ԱՌԱՋԱԴՐԱՆՔ`
Արդարադատության բարեփոխումների վերաբերյալ հանրության համար մատչելի կոնտենտի մշակմամբ, նորարարական հաղորդակցման նյութերի պատրաստում և հեռարձակում
ՊԱՐՏԱԴԻՐ ՊԱՅՄԱՆ
Պատրաստված նյութերը առնվազն պետք է ներառեն դատաիրավական, ոստիկանության, հակակոռուպցիոն, մարդու իրավունքների, բանտային ու Պրոբացիոն ոլորտները
ԿԴԻՏԱՐԿՎԻ ԱՌԱՎԵԼՈՒԹՅՈՒՆ
Հանրության ուշադրության առավել ներգրավվման տեսանկյունից ողջունվում է տվյալ նյութերում դերասանների, արվեսագետների, հայտնի մարդկանց ներգրավվումը
ԿԱՐԵՎՈՐ ՆՊԱՏԱԿ Է
Ապահովել պատրաստված նյութերի հնարավորինս լայնորեն տարածում առցանց և ոչ առցանց ԶԼՄ-ներով
ԺԱՄԿԵՏՆԵՐ
Նյութերի պատրաստում և հեռարձակում` 5 ամիս
ՄՐՑՈՒՅԹԻՆ ԴԻՄԵԼՈՒ ԿԱՐԳԸ
Մրցույթին կարող են դիմել ստեղծագործող անհատներ, խմբեր և ոլորտում գործող մասնագիտացված կազմակերպություններ, որոնց հասանելի է նաև նյութերի տարածման հարթակներ: Տեխնիկական և ոճային սահմանափակումներ չկան։
ՀԱՅՏԱՏՈՒՆ ՊԵՏՔ Է ՆԵՐԿԱՅԱՑՆԻ
1. նախկինում պատրաստած առնվազն 3 աշխատանքների հղումներ և կազմակերպության պորտֆոլիոն
2. առաջադրանքի իրականացման համար իրատեսական աշխատանքային գրաֆիկ
3. լրացրած և ստորագրված ՀԱՅՏԱԹԵՐԹԸ (բեռնել այստեղ)
ԴԻՄԵԼՈՒ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐ
Դիմումի փաթեթը ուղարկել [email protected]  էլ. հասցեին մինչ 26 հունվարի, 2024 թ.: Subject դաշտում նշել` Հանրային իրազեկման նյութերի պատրաստման և տարածման հայտ
Հավելյալ տեղեկություն ստանալու համար կարող եք գրել  [email protected]  էլ․հասցեին։
Բաց մրցույթի արդյունքների մասին տեղեկությունը դիմողներին կտրամադրվի արդյունքներն ամփոփելուց անմիջապես հետո` տասնօրյա ժամկետում: Մրցույթի արդյունքում ընտրված կազմակերպության հետ կկնքվի վճարովի ծառայությունների մատուցման պայմանագիր։

Organizer of the competition: “Social Justice” NGO
Juremonia project started in February, 2022. It was funded by the EU and implemented by the consortium of the Netherlands Helsinki Committee, the Penal Reform International, the Social Justice NGO and the Civil Society Institute NGO. The aim of the four-year project is to promote the meaningful role of the civil society, journalists, students, educational institutions and he public in the justice sector reforms.
TASK:
Development, production and dissemination of publicly accessible, innovative communication materials on justice reform
MANDATORY CONDITION
Prepared materials should at least cover the judicial, police, anti-corruption, human rights, prison and probation areas.
WILL BE CONSIDERED AN ADVANTAGE
From the point of view of attracting more public attention, the involvement of actors, artists, famous people in these materials is welcomed.
IMPORTANT GOAL
Ensure the widest possible dissemination of prepared materials through online and offline media
DEADLINES:
Preparation and broadcasting of materials: 5 months
PROCEDURE FOR APPLYING TO THE COMPETITION
The competition can be applied by creative individuals, groups and specialized organizations operating in the field, which also have access to material distribution platforms. There are no technical and style restrictions.
APPLICANT MUST SUBMIT
- References of at least 3 previous works and a portfolio of the organization
- A realistic work schedule for the implementation of the task
- Completed and signed APPLICATION FORM (download here)
CONDITIONS OF APPLICATION
Send the application package to [email protected]. until January 26, 2024. In the Subject field, indicate: request for preparation and distribution of public awareness materials
For more information, you can write to [email protected].
The information about the results of the open competition will be provided to the applicants immediately after the summary of the results, within ten days. A paid services contract will be signed with the organization selected as a result of the competition.